Нашите производи

Реиши кафе, чај, капсула

 • Ganoherb Tongkat Ali for Men

  Ganoherb Tongkat Ali за мажи

  26,99 американски долари 19,99 американски долари 25% попуст
  • Главна придобивка: Ganoherb Tongkat Ali за мажи може да помогне во промовирање на циркулацијата на крвта, подобрување на нивото на тестостерон и поддршка на здрава енергија, енергија и мускули.
  • 6 високо концентрирани состојки: 6 природни билки кои се користат за поддршка на здравјето и виталноста на мажите.Екстрактот од потенцијата 200:1 обезбедува максимални придобивки од природниот засилувач на тестостерон.
  • Специјална формула: Дополнителна сила го поддржува вашето тело како екстракт од корен од лонгџек, мака, полен од репка, екстракт од епимедиум, екстракт од циномориум и екстракт од органска печурка Реиши од ганодерма.
  • Доверлив квалитет: Извлечен природно, не-ГМО, без глутен, без пченица, без млечни производи, без шеќер, без соја и без квасец, вегански и лабораториски потврдени за моќ и чистота.
  • Употреба: Земете 3 капсули Tongkat Ali два пати на ден со вода.Билката може да помогне да се обезбеди поддршка за справување со стресот.
 • Ganoherb Organic Reishi Mushroom Powder (100g)

  Ganoherb органски Reishi печурки во прав (100 g)

  33,99 американски долари 15,99 американски долари 52% попуст
  • Зајакнете го вашиот имунолошки систем: Прашокот од печурки Реиши богат со полисахариди и тритерпени од печурки Реиши, не само што ги поддржува белите крвни зрнца за да го забрзаат закрепнувањето и да ги поправат оштетувањата, што може да го зајакне вашиот имунолошки систем, да ве направи посилни и поздрави.
  • Безбедност и чистота: Најважниот фактор зад прашокот за реиши печурки е тоа што содржи состојки кои не се ГМО, без глутен, без адитиви кои се безбедни, ефикасни со врвен квалитет и одговараат на широк спектар на диететски потреби.Тоа е исто така поддржано од нашата непобедлива гаранција за квалитет.
  • Пријателска дневна поддршка: Прашокот од печурката Реиши може да се достави под јазикот или да се додаде во кафе и смути или други пијалоци и оброци за да работи побрзо и поефикасно.
  • Вкус на земја, вкус на печурки: чистиот прав од реиши спори на GANOHERB е земјен вкус, а не горчлив, а свежиот прав од спори на реиши зрачи со уникатниот мирис на Реиши.
  • Пакување: Торлински затворена и повторно затворачка кеса за да се задржи свежината.Целосна торба од 3,53 унца, 30 порции по кеса.Препорачана големина на порција: 1 кафена лажичка
 • GANOHERB Reishi Mushroom Bitter Melon Capsules (Non-GMO & Gluten Free), 100% Natural, 400mg 60 Veggie Capsules

  GANOHERB Reishi печурки горчлива диња капсули (не-ГМО и презаситеност...

  23,99 американски долари 19,99 американски долари 16% попуст

  Со органски прашок од спори од ганодерма и екстракт - балансирано ниво на шеќер во крвта, дијабетес

 • GANOHERB Reishi Mushroom Sleep Aid (60 Veggie Capsules)

  GANOHERB Reishi Mushroom Sleep Aid (60 зеленчукови капсули)

  23,99 американски долари 19,99 американски долари 16% попуст

  - со органски прашок од спори од ганодерма + мелатонин
  - Олеснување од анксиозност и несоница, не
  - Без ГМО и глутен, 100% природни, ненавикани, таблети за спиење за возрасни.

 • GANOHERB Ten Mushroom Complex (60 Capsules)

  GANOHERB Ten Mushroom Complex (60 капсули)

  28,99 американски долари 26,99 американски долари 6% попуст

  - USDA Органски Реиши, Лавовска грива, Кордицепс, Шитаке, Чага, Кориолус Версиколор, Агарикус Блазеи, Фелинус Линтеус, Тремела Фучиформис, Порија Кокос, Додаток природен енергетски додаток, Веган, Не.
  - ГМО, без глутен, здравје на имунолошкиот систем.

  Екстракт од печурки чага
  Екстракт од печурки шитаке
  Екстракт од печурки Реиши
  Екстракт од Кориолус Версиколор
  Екстракт од печурки од лавовска грива
  Мицелиум во прав Cordyceps Sinensis
  Екстракт од Agaricus Blazei
  Екстракт од какао од Порија
  Екстракт од тремела фуциформис
  Екстракт од Фелинус Линтеус

 • GANOHERB CoQ10 300Mg, Natural Supplement (60 Count Vegan Capsules)

  GANOHERB CoQ10 300mg, природен додаток (60 брои вегански капсули)

  40 американски долари 38,99 американски долари 2% попуст

  Со коензим Q10 и органски екстракт од печурка Реиши, супериорна апсорпција, антиоксиданс за здравјето на срцето и крвните садови, без глутен.

 • GANOHERB Cordyceps CS-4 800mg 60 Vegetarian Capsules (Non-GMO & Gluten Free)

  GANOHERB Cordyceps CS-4 800mg 60 вегетаријански капсули (не-ГМО и...

  28,99 американски долари 19,99 американски долари 31% попуст

  Додаток за здрав Cordyceps Sinensis за имунитет, енергија и имуно-здравствена поддршка.

 • GANOHERB Reishi Lycopene 300Mg 60 Vegan Capsules (Non-GMO & Gluten Free)

  GANOHERB Reishi Lycopene 300Mg 60 Vegan капсули (не-ГМО и ГЛ...

  28,99 американски долари 23,99 американски долари 17% попуст

  Природен домат со органски реиши прашок од спори од печурки USDA Одличен за здравје на простатата и срцето, поддршка на видот и зајакнување на имунолошкиот систем.

 • GANOHERB Reishi Vision Support supplement 300mg, 60 Vegetarian Capsules (Non-GMO & Gluten Free )

  GANOHERB Reishi Vision Support додаток 300mg, 60 Vegetarian Caps...

  28,99 американски долари 25,99 американски долари 10% попуст

  Витамински и минерален додаток за очи со лутеин, органски Реиши, го поддржува напрегањето на очите, сувите очи, здравјето на очите и видот.

  Екстракт од боровинки 220 мг
  Екстракт од боровинка 160 мг
  Екстракт од Гоџи Бери 110 мг
  Органски екстракт од печурка Реиши 40 мг
  Селенски квасец 40 мг
  Лутеин 16 мг
  Бисер во прав 10 мг
  Витамин А 2 мг
  Цинк глуконат 2 мг
 • GANOHERB Organic 3 in 1 Reishi Capsules with Real Ganoderma Lucidum Powder + Spore+ Extract (60 Veggie Capsules)

  GANOHERB Organic 3 во 1 Reishi капсули со вистинска Ganoderma Lucidum...

  28,99 американски долари 20,99 американски долари 27% попуст

  За зајакнување на имунолошкиот систем, вегански, целосно природни, не-ГМО и без глутен.

 • GANOHERB Organic Reishi Mushroom Spore Capsules with 100% Ganoderma Lucidum Spore Powde (60 Veggie Capsules)

  GANOHERB органски капсули од спори од печурки Реиши со 100% Ганодерма...

  34,99 американски долари 27,99 американски долари 20% попуст

  За зајакнување на имунолошкиот систем, вегански, целосно природни, не-ГМО и без глутен.

 • GANOHERB Organic Reishi Mushroom Spore Plus Capsules (60 Veggie Capsules)

  GANOHERB Organic Reishi Mushroom Spore Plus капсули (60 Veggie Cap...

  49,99 американски долари 39,99 американски долари 20% попуст

  Со 100% екстракт од прашок од спори од ганодерма луцидум, вегански, целосно природен, НЕ-ГМО и без глутен.

12Следно >>> Страница 1/2